Transmisyon Milleri

Transmisyon Milleri

Transmisyon milleri :
 düşük karbonlu imalat çeliklerinin oda sıcaklığında bir veya birkaç kalıptan geçirilerek, şekillendirme işlemi uygulanan çeliklere Transmisyon mili veya Soğuk Çekme Çeliği adı verilmektedir. Soğuk çekme işlemiyle ısıl işleme gerek kalmadan malzemenin akma ve çekme mukavemetinin arttırılması amaçlanmaktadır. Bazı uygulamalar için sıcak haddelenmiş çelik çubukların mekanik özellikleri ve yüzey durumları uygun olmamaktadır. Bu gibi durumlara uygun olarak daha önceden sıcak haddelenmiş çelik çubuklara soğuk işlemler uygulanarak özellikleri iyileştirilmiş, soğuk haddelenmiş çelik çubuklar üretilir. Hemen hemen bütün metaller soğuk çekilebilir. Bunun sonucunda malzeme özelliklerinde değişmeler olur. Bununla birlikte, çekme işlemi uygulamasındaki bozulmaların oranlarının uygun seçimiyle elde edilecek ürün özellikleri arzu edilen şekilde ayarlanabilir. Lüzumlu özellikler daha sonradan yapılacak ısıl işlem uygulamaları ile de sağlanabilir. Transmisyon mili, yuvarlak kesitli ve farklı çaplarda, sıcak hadde çelikten, soğuk çekme yöntemiyle üretilen karbon çelikleridir. s235jr (st37-2) , s275jr (st44-2) ve s355j0 (st52-3) gibi kalitelerde bulunabilirler.

Transmisyon millerinin Karbon değeri düşük olduğu için kaynak kabiliyeti yüksektir. Yani kaynak yapılabilir özelliktedirler.

Transmisyon milleri rahat bir şekilde işlenebilmektedir, bunun sebebi talaş kaldırılmasında sert olmamasından kaynaklanır.

Transmisyon milleri, farklı çaplarda ve yuvarlak kesitli, parlak çelikten üretilen bir karbon çeliğidir. Malzemelerin çekme ve akma dayanımının artırılması için kullanılır. Diğer adı soğuk çekme çeliğidir.

Ç1008 , Ç1013 ve St-37 standart kalitesinde olan çelikler için Transmisyon mili ya da Transmisyon çeliği tabiri yaygın olarak kullanılmaktadır. Transmisyon çeliklerinin, Karbon (C) değerlerinin düşük olması sebebiyle kaynak işlerine çok müsaittir.

Transmisyon milleri, inşaat, makine imalatı, otomotiv, beyaz eşya ve hatta savunma sanayisi gibi birçok sektörde kullanım alanı bulmaktadır. Bunun yanında, talaş kırılmasında otomat çeliği seviyesinde performans göstermediğinden işlem süresi uzayabilmektedir.

Piyasada ST-37 SAE–1008, 1010, 1012, 1013,  kalite çelikler olarak da bilinirler

Transmisyon millerinde Fiyat konusu satın alacağınız transmisyon milinin özellikleri ve satın alacağınız miktara göre değişiklik gösterecektir.
Bu konuda güncel ve en iyi bilgiyi 0216 420 01 09 numaralı telefonumuz üzerinden bize ulaşarak edinebilirsiniz.

 

Transmisyon milleri (Çelikleri) hakkında en doğru bilgilere sahip olmak için, lütfen bizi arayın.
0216 420 01 09 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

KALYON ÇELİK DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
olarak size hizmet vermekten mutluluk duyarız

Hemen Ara
Navigasyon