Otomat Çelikleri

otomat çelikleri

OTOMAT ÇELİĞİ

Otomat Çelikleri, Torna ve CNC tezgahlarında, kolay işlenebilirliliği için tercih edilen, Kurşunlu ve kurşunsuz olarak bulunabilen içerinde yüksek miktarda kükürt (s) ve manganez (mn) içeren ve Kurşun (pb li) içerebilen kolay işlenebilen çeliklerdir. Kurşunlu Otomat Çeliğinde kullanılan kurşun, Otomat Çeliğinin mekanik özelliklerini değiştirmemekle birlikte daha iyi yağlanma ve daha hızlı işlenebilme özelliği kazandırmaktadır. Otomat çelikleri Genellikle soğuk çekilmiş olarak kullanılırlar. Yüzey toleransları h11 olmakla beraber, son yıllarda soğuk çekme işlemi daha kaliteli makinalarda yapıldığından h9 toleransında da temin etmek mümkündür. Ayrıca Otomat çelikleri ıslah ve semente edilebilir çeliklerdir.

Firmamız yuvarlak ve altıköşe otomat çeliklerini, müşterilerimizin talepleri doğrultusunda, ister Boy olarak, isterse de talep ettikleri ölçülerde CNC dairesel testere ile kesimini yaparak satışa sunmaktadır. Otomat Çeliklerinde karbon oranı % 0.07 – % 0.60, kükürt oranı % 0.15 ile % 0.40, fosfor oranı %0.07 – 0.10 arasında değişebilir.

Otomat Çeliği, TS 3051 (Mart 1978) ve DIN 165I ‘de standartlaştırılmıştır. Her iki standartta verilen çelik çeşitleri ve özelikler büyük ölçüde uyum içerisindedir.

Otomat Çelikleri ile ilgili en doğru bilgilere sahip olmak için, lütfen bizi arayın.
0 850 259 69 09 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

KALYON ÇELİK DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
 olarak size hizmet vermekten mutluluk duyarız.

Hemen Ara
Navigasyon