Soğuk Lamalar

Soğuk Çekme Lama

Sıcak işlenmiş malzemelerin sıkıştırılması yönetimiyle üretilen, Bu şekilde sertlik, dayanıklılık özellikleri arttırılmış ve yüzeyi pürüzsüz olan lamalara Soğuk Çekme Lama denilmektedir. Genel olarak ST37 kalitesinde üretilmiş lamalar piyasada daha kolay bulunabilmektedir. Kaynak yapılabilir olmaları Soğuk lamalar için kullanım alanı açısından çeşitlilik sağlamaktadır.

Geniş bir kullanım alanına sahip olan soğuk lamalar, kalınlık ve genişliklerine göre farklı ölçülerde, ST37, ST44 ve ST52 kalitelerinde kullanabilen parlak çeliklerdir. İmalat ve yapı sektöründe yoğunlukla kullanılırlar. Soğuk Lama ve Soğuk Kare Çelikleri sınıflandırma olarak aynı ürünlerdir. bu ürünler adlarından da belli olacağı gibi, şeklen birbirlerinden ayrılırlar. Soğuk çekme işlemi genelde düşük karbonlu çeliklere uygulanmaktadır.

Soğuk çekme işleminin amacı dayanıklılık, mukavemet, esneklik ve pürüzsüz dış yüzeydir. Çekilme işleminden çıkan soğuk çekilmiş malzemeler özel silindir şeklinde ki merdaneler arasından geçirilerek doğrultma işlemine tabi tutularak Soğuk Çekme Lama ve Soğuk Kare Çelikleri üretilmiş olur. Sonrasında ise malzemeler pah kırma ve boy kesim işlemlerine alınarak üretim işlemi tamamlanır. Bu nitelikleri taşıyan Lama, Kare, ve Altıköşe halinde üretilen çeliklere genel itibarıyla Soğuk Çekme Çelik denilmektedir.

Bazı ebatlarda yerli üretim bulunmadığı için, soğuk çekme lama ürünleri hem yerli, hem de ithal olarak bulabilmektedir. Genel standartlar dışında soğuk lama ürettirmek mümkündür. Ancak böyle bir üretimin gerçekleşebilmesi için yeterli bir üretim talebinin bulunması gerekir. Firmamız bu konuda da sizlere yardımcı olmak için her türlü desteği vermektedir. Özel üretim taleplerinizi karşılayabilmek için mümkün olan her türlü imkanı kullanmaktayız. Eğer böyle bir üretim talebiniz varsa lütfen aşağıda ki iletişim bilgileri üzerinden bize ulaşınız.

 

Soğuk Çekme Lamalar ve Soğuk Kare Çelikler hakkında en doğru bilgilere sahip olmak için, lütfen bizi arayın.
0850 259 69 09 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

KALYON ÇELİK DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
olarak size hizmet vermekten mutluluk duyarız.

  1. Pingback: Soğuk Kareler – Kalyon Çelik – Taşlanmış mil, Otomat çeliği, Transmisyon mili, imalat çeliği, rulman çeliği, soğuk kare ve lama

  2. Pingback: Soğuk Çekme Lama - Işık Alaşımlı Çelik - Taşlanmış Mil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hemen Ara
Navigasyon