Transmisyon Mili

Transisyon mili
transmisyon mili, transmisyon milleri,

Transmisyon Mili

Transmisyon mili,
yuvarlak kesitli ve farklı çaplarda, sıcak hadde çelikten, soğuk çekme yöntemiyle üretilen karbon çelikleridir. Transmisyon mili üretiminde, Soğuk çekme işlemiyle ısıl işleme gerek kalmadan malzemenin akma ve çekme mukavemetinin arttırılması amaçlanmaktadır. s235jr (st37-2) , s275jr (st44-2) ve s355j0 (st52-3) gibi kalitelerde bulunabilirler. Düşük karbonlu imalat çeliklerinin oda sıcaklığında bir veya birkaç kalıptan geçirilerek, şekillendirme işlemi uygulanan çeliklere Transmisyon mili adı verilmektedir. Bazı uygulamalar için sıcak haddelenmiş çelik çubukların mekanik özellikleri ve yüzey durumları uygun olmamaktadır. Bu gibi durumlara uygun olarak daha önceden sıcak haddelenmiş çelik çubuklara soğuk işlemler uygulanarak özellikleri iyileştirilmiş, soğuk haddelenmiş çelik çubuklar üretilir. Hemen hemen bütün metaller soğuk çekilebilir. Bunun sonucunda malzeme özelliklerinde değişmeler olur. Bununla birlikte, çekme işlemi uygulamasındaki bozulmaların oranlarının uygun seçimiyle elde edilecek ürün özellikleri arzu edilen şekilde ayarlanabilir. ihtiyaç duyulan özellikler, daha sonradan yapılacak ısıl işlem uygulamaları ile de sağlanabilir.

Transmisyon milinin, Karbon değeri düşük olduğu için kaynak kabiliyeti yüksektir. Yani kaynak yapılabilir özelliktedir.
Transmisyon mili rahat bir şekilde işlenebilmektedir, talaşlı imalat için son derece uygundur..
Transmisyon mili, farklı çaplarda ve yuvarlak kesitli, parlak çelikten üretilmektedir.

 Transmisyon Mili, Ç1008 , Ç1013, St44, St52 ve St37 standart kalitesinde olan çelikler yaygın olarak kullanılan bir ifadedir.. Transmisyon millerinin, Karbon (C) değerlerinin düşük olması sebebiyle kaynak işlerine çok müsaittir.

Transmisyon mili, inşaat, makine imalatı, otomotiv, beyaz eşya ve hatta savunma sanayisi gibi birçok sektörde kullanım alanı bulmaktadır. Bunun yanında, talaş kırılmasında otomat çeliği seviyesinde performans göstermediğinden işlem süresi uzayabilmektedir.

Piyasada ST-37 SAE 1008, SAE 1010, SAE 1012, SAE 1013,  kalite çelikler olarak da bilinirler.

 

Transmisyon mili fiyatları satın alacağınız transmisyon milinin özellikleri ve satın alacağınız miktara göre değişiklik gösterecektir.
Bu konuda güncel ve en iyi bilgiyi 0216 420 01 09 numaralı telefonumuz üzerinden bize ulaşarak edinebilirsiniz.

KALYON ÇELİK DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
olarak size hizmet vermekten mutluluk duyarız

Hemen Ara
Navigasyon