Transmisyon Mili

Transisyon miliTransmisyon mili : yuvarlak kesitli ve farklı çaplarda, sıcak hadde çelikten, soğuk çekme yöntemiyle üretilen karbon çelikleridir. Transmisyon mili üretiminde, Soğuk çekme işlemiyle ısıl işleme gerek kalmadan malzemenin akma ve çekme mukavemetinin arttırılması amaçlanmaktadır. s235jr ( st37-2 ) , s275jr ( st44-2 ) ve s355j0 ( st52-3 ) gibi kalitelerde bulunabilirler. Düşük karbonlu imalat çeliklerinin bir veya birkaç kalıptan geçirilerek şekillendirme işlemi uygulanarak üretilen çeliklerdir. Bazı uygulamalar için sıcak haddelenmiş çelik çubukların mekanik özellikleri ve yüzey durumları uygun olmamaktadır. Bu gibi durumlara uygun olarak daha önceden sıcak haddelenmiş çelik çubuklara soğuk işlemler uygulanır. Böylece özellikleri iyileştirilmiş, soğuk haddelenmiş çelik çubuklar üretilir. Hemen hemen bütün metaller soğuk çekilebilir. Bunun sonucunda malzeme özelliklerinde değişmeler olur. Çekme işlemi uygulamasındaki bozulmaların oranlarının uygun seçimiyle elde edilecek ürün özellikleri arzu edilen şekilde ayarlanabilir. ihtiyaç duyulan özellikler, daha sonradan yapılacak ısıl işlem uygulamaları ile de sağlanabilir.

Transmisyon milleri ‘nin, Karbon değeri düşük olduğu için kaynak kabiliyeti yüksektir. Yani kaynak yapılabilir özelliktedir.

Rahat bir şekilde işlenebilmektedir, talaşlı imalat için son derece uygundur.

Farklı çaplarda ve yuvarlak kesitli, olarak üretilmektedir. yüzeyi pürüzsüz ve parlaktır.

Ç1008 , Ç1013, St44, St52 ve St37 standart kalitesinde üretilen çelikler transmisyon çeliği olarak da adlandırılır. Transmisyon milleri ‘nin, Karbon (C) değerlerinin düşük olması sebebiyle kaynak işlerine çok müsaittir.

Kullanım Alanları

Transmisyon milleri, inşaat, makine imalatı, otomotiv, beyaz eşya ve hatta savunma sanayisi gibi birçok sektörde kullanım alanı bulmaktadır. Ancak, Talaş kırılmasında otomat çeliği seviyesinde performans göstermediğinden işlem süresi uzayabilmektedir. Piyasada ST37 SAE 1008, SAE 1010, SAE 1012, SAE 1013,  kalite çelikler olarak da bilinirler.

Ø150mm çapa kadar bütün ürünleri dilerseniz CNC Elmas uçlu dairesel testere ile hassas ölçülerde kesebiliyoruz. Ayrıca, kendi temin ettiğiniz ürünleri de yine CNC elmas uçlu dairesel testere ile “Fason” olarak kesebiliyoruz. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi almak isterseniz lütfen bizi aramaktan çekinmeyiniz. Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Yine kendi tesisimizde Ø90mm çapa kadar çelik mil taşlama hizmetimiz vardır. Bunun dışında pah kırma işlemleriniz de yapılmaktadır.

 

Transmisyon milleri hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.
Müşteri hizmetleri numaramız 0850 259 69 09 ‘dir.

KALYON ÇELİK DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
olarak size hizmet vermekten mutluluk duyarız

Transmisyon Mili” te bir düşünce

  1. Pingback: Transmisyon Mili - Işık Alaşımlı Çelik - Taşlanmış Mil

Yorumlar kapalıdır.

Hemen Ara
Navigasyon